מהנדס בניין

•    תכנון אדריכלי, קונסטרוקציה בבניית בית חדש

•   שיפוץ ועיצוב מחדש של דירה יד שנייה

•    ליווי, ניהול ופיקוח מקצועי לכל שלבי העבודה

שירה הנדסה מספקת שירותי מהנדס בנייה למגוון פרויקטים במגזר הפרטי, העסקי והציבורי. קונסטרוקטור רשום ומורשה שילווה את הפרויקט לכל אורך הדרך.

מחפש מידע נוסף על תכנון הנדסי? (לחץ כאן)

מה הוא קונסטרוקטור

מהנדס בניין (קונסטרוקטור) אחראי על תכנון הנדסי של מבנים לצרכים שונים, פרטיים, עסקיים או לצורכי תעשייה. תחום זה דורש ידע רב והכשרה אשר ניתנת במסגרת לימודי הנדסת בניין בפקולטה להנדסה אזרחית, תחת התמחות של הנדסת בניין. בדומה לתחומים רבים אחרים, גם על תחום זה קיים פיקוח, אשר מצריך קבלת רישיון ממשרד התעשייה והמסחר. אנו בחבר שירה הנסה מלווים פרויקטים על ידי גורמים מקצועיים ומורשים בלבד, ובעלי רישיון מהנדס בנייה.

תפקידים עיקריים

מהנדס בניין עוסק בתכנון מבנים המתבסס על תוכניות ארכיטקטוניות. תכנון זה נעשה תוך התבוננות על תוואי השטח, עקרונות הבניה, תקנות בנייה ספציפיות לסוג המבנה, ומספר פרמטרים נוספים. במסגרת תפקידו של מהנדס קונסטרוקציה אחראי הוא גם לבחירת שיטת העבודה מול הקבלן המבצע ולחישוב של כמויות החומרים בהם יעשה שימוש בבניה.

תכנון המבנה

מהנדס בניין בצפון הוא הגורם אשר חותם על תוכנית האדריכלית. תפקידו מתחיל בעת יצירת התוכניות המפורטות, והוא אחראי ליישום התוכנית האדריכלית בפועל. עבודתו נעשית תוך תיאום עם עבודת האדריכל לרבות מיקום של העמודים, קבלת החלטה על הביסוס, ביצוע חישובים סטטים, התאמת תוכנית היציקה לתנאי השטח וכדומה.

פיקוח על שלבי הביצוע

אמנם יש למהנדס בניין תפקיד מרכזי בשלב התכנון, אך זה איננו תפקידו הבלעדי. בעת ביצוע הפרויקט יפקח המהנדס על עבודתו של הקבלן. המהנדס יהיה בשטח העבודה על מנת לוודא כי עבודות היציקה נעשות על פי הנחיותיו. כמו כן ידריך וייעץ מהנדס הקונסטרוקציה לקבלן בכל הנדרש לביצוע הפרויקט.

בדיקות קונסטרוקציה

הזמנת שירות מהנדס בניין נדרשת בעת בניית בית או דירה חדשים אך נדרשת גם בעת ביצוע שיפוץ בנכס קיים. במסגרת תפקידו יבחן הקונסטרוקטור את תוואי המבנה הקיים, ויספק הנחיות לאדריכל, מעצב פנים או לגורם האחראי על השיפוץ.

חיזוק מבנים קיימים

צורך נוסף בפעילותו של מהנדס קונסטרוקציה קיים כאשר מעוניינים לבצע חיזוק של מבנה קיים. באם מדובר על פרויקט תמ"א 38 לחיזוק מבנה בפני רעידות אדמה או כל פרויקט חיזוק מבנה במסגרת אחרת, יוודא הקונסטרוקטר כי החיזוק מבוצע על פי התקן ועל פי הנדרש במבנה הנוכחי.

סמכויות

מהנדס בניין הינו גורם משמעותי בתהליך הבניה והוא בעל סמכויות נרחבות. עליו מוטלת האחריות ליצירת מבנה יציב ושלם תוך עמידה בתקנים. תחת תחום אחריותו של מהנדס קונסטרוקציה עומד כל נושא בטיחות העבודה, ושמירה על ביטחון העובדים בפרויקט, ואחריות עקיפה גם לכל העוברים ושבים בסביבת הפרויקט. כמו כן בסמכות הקונסטרוקטור להגדיר לוחות זמנים בפרויקט ולבצע חלוקה תקציבית של הפרויקט לכל אורכו.

ליצירת קשר והמשך פרטים לחצו כאן!